Reklama

03. 12. 2020

Dnes má svátek: Svatoslav
pondělí, 11 květen 2015 14:57

Chtěl vyloupit obchod, ale rozmyslel si to

BRUMOV-BYLNICE, SIDONIE - V neděli 10.5.2015 před jedenáctou hodinou večer oznámil všímavý dvaačtyřicetiletý muž ze Sidonie, na linku 158 možné vloupání do prodejny potravin, nad kterou bydlí.


Hlídce policistů z Valašských Klobouk řekl, že slyšel duté rány a poté viděl utíkajícího muže a projíždějící tmavé vozidlo. ,,Policisté u prodejny objevili několik krvavých stop a rozbité prosklené vchodové dveře. Další dveře vedoucí přímo do prodejny byly nepoškozené," uvedla mluvčí zlínských policistů nprap. Monika Kozumplíková. Jelikož policisté obyvatele obce dobře znají, po nějaké chvíli a pár rozhovorech s místními lidmi již měli jasno. Jako možného zloděje vytipovali devatenáctiletého mladíka, který společně s rodiči obývá jeden z domů v obci.

Netrvalo dlouho a mladý muž se přiznal k úmyslu vykrást prodejnu potravin. ,,Policistům sdělil, že celý den popíjel alkohol a v deset večer se šel projít. Když šel kolem obchodu, napadlo ho, že má hlad a mohl by si vzít něco k jídlu. Nohou vykopal prosklení vchodových dveří. Poté si uvědomil, čeho se dopustil a dal se na útěk zpět domů. Svého činu velmi litoval," doplnila mluvčí.

 

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež ve stádiu pokusu, za který by si nezvedený mladík mohl posedět za mřížemi až dva roky.

 

-red-


reklama