Vytisknout tuto stránku
úterý, 02 červen 2015 15:19

Na Královci přišel o kolo za 90 tisíc korun

KRÁLOVEC - Pátráme po pachateli trestného činu krádež. V noci z 30.5.2015 na 31.5.2015 odcizil v rekreačním středisku Královec u Valašských Klobouk v době od půlnoci do půl třetí ráno jízdní kolo značky Cannondale, model Skalpel 3 v hodnotě 90 000 korun.


Čtyřicetiletý muž z Dobrušky se vydal spolu se třinácti kamarády na cyklistický výlet. Ubytování si zajistili v rekreačním středisku Královec, kam dorazili v pátek v sedm hodin večer. ,,Kola opřeli o plot, nezamknuli je a šli se občerstvit. Seděli ve venkovních prostorách restaurace, aby měli kola na dohled. Večer se ochladilo, sedli si dovnitř, nicméně kola zůstala nezajištěna venku. Kolem půlnoci byla kola ještě na svém místě, kamarádi pomalu odcházeli spát. O půl třetí se muž ze severních Čech, jako poslední ze všech, také rozhodl jít na kutě. Jeho kolo už venku nebylo. Myslel si, že mu ho schoval některý z kamarádů, proto počkal do rána, aby se zeptal. Ráno zjistil, že o jeho kole nikdo z nich neví. Chvíli ho hledali, ale marně, proto odcizení oznámil na linku 158," uvedla tisková mluvčí zlínské policie  nprap. Monika Kozumplíková

Jízdní kolo je antracitové barvy s červeným nápisem, s rovnými černými řídítky, na nichž byla upevněna navigace Garmin 705. Vzhledem k výši škody hrozí pachateli v případě vypátrání a odsouzení až pětiletý trest odnětí svobody.


Ukradené kolo značky Cannondale,  foto PČR

,,Apelujeme na všechny majitele jízdních kol, aby zejména v letní sezoně svá kola nenechávali nezabezpečená u restaurací a domů," dodala mluvčí.

 

-red-

Brumov-Bylnice
Autoškola Lenka Marková
Zahájení letního kurzu 12.6.2015

reklama