Reklama

26. 09. 2021

Dnes má svátek: Andrea
středa, 17 červen 2015 12:42

Chodil po Valašských Kloboukách a platil nalezenou kartou..

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Policisté z Valašských Klobouk přijali oznámení od devatenáctiletého mladíka o ztrátě jeho platební karty.


Za necelé dva dny, než kartu zablokoval, stačil nálezce jeho kartu patnáctkrát použít, což zjistil na telefonní lince banky. Způsobil tím majiteli bezmála pětitisícovou škodu.

Policisté využili svých velmi dobrých znalostí místa i lidí ve Valašských Kloboukách, kde ke krádeži došlo a po pár hodinách už s pravděpodobností hraničící s jistotou věděli, kdo kartu zneužil a kde s ní platil. Nejprve vyslechli sedmatřicetiletého muže z Valašských Klobouk, bez stálého zaměstnání. Ten policistům sdělil, že před dvěma dny potkal svého o dva roky staršího kamaráda, který ho požádal, aby mu pomohl s nákupem.

,,Chodili spolu po prodejnách potravin ve Valašských Kloboukách, kde nakupovali alkohol, cigarety a potraviny. Jeho kamarád vždy platil kartou a vždy pouze menší částky, do pětiset korun. Poté už následovalo zadržení pravděpodobného pachatele, devětatřicetiletého muže z obce poblíž Valašských Klobouk. Policisté si pro něj přijeli domů. Muž se přiznal, že našel před dvěma dny ve Valašských Kloboukách na náměstí platební kartu, ponechal si ji a platil s ní až do doby, než byla zablokovaná. Poté ji spálil doma v kotli," uvedla nprap. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí zlínské policie.

Policisté sdělili muži podezření z přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a přečinu krádež. ,,Patnáctkrát soudně trestaný muž svého činu litoval a domluvil se s majitelem karty o uhrazení částky, kterou neoprávněně vybral. Bude mu tak splácet měsíčně částku 1500 korun až do uhrazení celého, téměř pětitisícového, dluhu," doplnila informace mluvčí.

Nyní je v rukou státního zástupce, zda skutky předá soudu s návrhem na potrestání nebo je podmíněně odloží.

 -red-Mateřská škola Valašské Klobouky přijme
od 1.9.2015 učitele nebo učitelku


reklama