Vytisknout tuto stránku
středa, 24 červen 2015 10:47

Je jí teprve jednadvacet, ale zvládla již podvést 695 lidí

VALAŠSKO - Zlínští kriminalisté již podruhé obvinili jednadvacetiletou ženu z obce poblíž Valašských Klobouk z přečinu podvod, za který by v případě odsouzení mohla strávit až pět let za mřížemi.


Dva a půl roku nabízela zboží na internetovém bazarovém portále, které však po obdržení zálohy či celé kupní ceny zájemci nedoručila. Celkem za dva a půl roku podvedla 695 lidí a připravila je o 640 tisíc korun, které jí zaslali na jeden z jejích postupně založených 7 bankovních účtů. Soud bude rozhodovat mimo jiné o tom, jak bude naloženo s penězi, které byly na účtech podvodnice zablokovány.


Počátek případu spadá až do srpna roku 2011. Dívce bylo v té době čerstvých osmnáct let. S rozplétáním faktů začali policisté z Obvodního oddělení ve Valašských Kloboukách. Netušili, jaké rozměry bude případ mít.

Devětatřicetiletý muž policistům ohlásil, že si chtěl na internetovém bazarovém portále koupit mobilní telefon známé značky. Pak už následoval klasický scénář internetových podvodníků. ,,Dívka, která telefon nabízela, požádala o zaplacení zálohy na svůj bankovní účet. Muž peníze poslal a zboží neobdržel. Policisté zjistili, kdo je majitelkou účtu a postupně odhalovali další podvedené. Po nějaké době účet zablokovali, aby ho již jeho majitelka nemohla používat. To ji ovšem nezastavilo. Založila si další účet u jiné banky. Tak to pokračovalo dva a půl roku. Na internetovém portále nabízela zboží známých značek a mobilní telefony. Kupující z celé republiky jí po dohodě posílali jednorázově částky od 150 až do 4500 korun. Ani přes několikeré urgence však neobdrželi objednané zboží," uvedla tisková mluvčí zlínských policistů nprap. Monika Kozumplíková


V listopadu roku 2012 kriminalisté poprvé obvinili tehdy devatenáctiletou dívku z přečinu podvod. ,,Ta však přesto nadále pokračovala ve svém nekalém počínání. Až počátkem února roku 2014 konečně spadla klec a policisté podvodnici zadrželi v Plzni. Následující den již byla v policejní cele ve Zlíně, odkud putovala na tři měsíce ve vazební věznice v Olomouci. Až tehdy zanechala svých podvodů," doplnila informace mluvčí.


Necelé dva měsíce po jejím propuštění z vazby rozhodl Zlínský soud o její vině a s přihlédnutím k nízkému věku ji potrestal odnětím svobody na 12 měsíců s podmíněným odkladem na 36 měsíců. Nicméně prověřování jejích podvodů a odhalování všech podvedených stále pokračovalo až do letošního roku, kdy ji policisté podruhé obvinili z téhož přečinu. Zanedlouho ji tak čeká další soud, který bude rozhodovat o její vině a trestu.

-red-Mateřská škola Valašské Klobouky přijme
od 1.9.2015 učitele nebo učitelku


reklama