Vytisknout tuto stránku
pátek, 10 červenec 2015 17:08

Zfetovaný řidič z Brumova-Bylnice najížděl na policistu, chtěl hlídce ujet, z auta utekl a našel ho pes Coudy

ZLÍN - Ve čtvrtek o půl dvanácté v noci chtěli dopravní policisté zastavit ve Zlíně poblíž areálu Svitu bílou Škodu Fabii. Její řidič nejprve zpomaloval, ale těsně před zastavením prudce zrychlil a směřoval s vozidlem přímo na zastavujícího policistu. Ten stačil před vozidlem uskočit.


Bílá Fabie začala ujíždět směrem na Otrokovice nedbajíc dopravního značení. ,,Policisté vozidlo pronásledovali až do Otrokovic k základní škole, kde vjelo do slepé ulice a jeho řidič z auta utekl. Na místě spolujezdce zůstal sedět osmatřicetiletý muž z Valašských Klobouk," nprap. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí zlínské policie.

Policisté zkontrolovali tohoto muže a předměty v autě. Mezitím policejní psovod se svým psem COUDY pátrali v okolí po řidiči ujíždějícího vozidla. Když propátrali okolí školy, hřiště i komunikaci, vydali se pátrat také do přilehlých ulic. Speciálně vycvičeného psa nezmátla ani změť jiných pachů a bezchybně označil muže skrývajícího se v křoví poblíž restaurace. ,,Jednalo se o šestatřicetiletého muže z Brumova-Bylnice. Dechová zkouška byla negativní, ovšem test na požití drog ukázal na pozitivní výsledek," doplnila mluvčí.

Policisté, kteří prohledali vozidlo, v němž oba muži jeli, našli několik mobilních telefonů, dva notebooky, plnou tašku kartonů cigaret a asi 150 tisíc korun v českých i EURO bankovkách. Kriminalisté muže zadrželi a odvezli do policejní cely. Oba jsou policistům velmi dobře známí. Prověřovali je již několikrát pro násilnou i majetkovou trestnou činnost. Nyní čeká mladšího z nich vyšetřování pro podezření z trestných činů násilí proti úřední osobě a ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě odsouzení by se tak opět mohl vrátit za mříže, tentokrát až na šest let.

 

-red-

 

Zájezd do Tatralandie 18.7.2015
odjezd z Brumova


reklama