Reklama

28. 09. 2022

Dnes má svátek: Václav
úterý, 04 srpen 2015 12:23

V Brumově si možná oddychnou. Policisté obvinili nenapravitelného recidivistu.

BRUMOV-BYLNICE - Kriminalisté obvinili šestatřicetiletého muže z Brumova-Bylnice ze zločinu násilí proti úřední osobě a přečinů krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody. Muž je stíhaný vazebně. V případě odsouzení a prokázání viny mu hrozí až šest let za mřížemi.


,,Pro policisty v okolí je tento muž již dlouho známý pro násilnou a majetkovou trestnou činnost. Byl již 12 x soudně trestán. Tentokrát mu sdělili obvinění za 6 krádeží, poškození cizí věci a porušování domovní svobody, kterých se dopouštěl se svými kumpány, čtyřiadvacetiletým a sedmadvacetiletým mladíkem z malé obce v regionu,"uvedla tisková mluvčí zlínských policistů Monika Kozumplíková.

Oba si vyslechli obvinění ze stejných přečinů. Společně od 28. května do 8. července odcizili v chatách, ve skladu firmy, v kůlně, v rodinném domě a v osobním autě elektrické nářadí, sekačky na trávu, benzín, nepohrdli ani slivovicí či elektronikou. Z rodinného domu odnesli mimo jiné dvacet tisíc korun a šperky; při odchodu poleptali neznámou látkou koberce a ložní prádlo.

Celkově způsobili krádežemi a poškozením zařízení škodu ve výši bezmála 160 tisíc korun. Ve všech případech byl organizátorem krádeží nejstarší z nich. Nikdy však svým pomocníkům nedal za pomoc peníze. Některé uloupené předměty již policisté dohledali a po provedení policejních úkonů je vrátí jejich majitelům, po ostatních věcech pátrají.

,,Navíc sdělili kriminalisté šestatřicetiletému muži již obvinění ze zločinu násilí proti úřední osobě. 9. července letošního roku najížděl pod vlivem drog na policisty, ujel, z auta po zastavení utekl a nakonec ho dohledal v Otrokovicích policejní pes (zpráva zde). Soudce akceptoval návrh kriminalistů na uvalení vazby pro nenapravitelného recidivistu," dodala mluvčí. Za stejný trestný čin byl již před dvěma lety odsouzen Okresním soudem ve Vsetíně.

 

-tz-


reklama