Reklama

28. 09. 2022

Dnes má svátek: Václav
neděle, 16 srpen 2015 08:33

Zadrženo 13 fanoušků Baníku Ostrava. Řádili při zápase i po jeho skončení.

ZLÍN - I přes důkladný dozor policistů je výsledkem sobotního pobytu Ostraváků ve Zlíně třináct zadržených fanoušků Baníku, kteří zřejmě pod vlivem alkoholu neudrželi své nervy na uzdě.


,,Prověřujeme je pro podezření ze spáchání přestupků proti veřejnému pořádku, proti majetku a občanskému soužití a pro přečiny výtržnictví, poškození cizí věci a násilí proti úřední osobě," uvedla tisková mluvčí zlínských policistů nprap. Monika Kozumplíková. V souvislosti s incidentem na hřišti byli lehce zraněni tři policisté pořádkové jednotky, jedno ze zranění si vyžádalo lékařské ošetření. Kriminalisté od nočních hodin vyhodnocují kamerové záznamy pořízené přímo na stadionu, které budou dále rozpracovávat.


150 policistů bylo včera od druhé hodiny odpoledne připraveno dohlédnout na zajištění pořádku ve městě i na hřišti. 300 fanoušků Baníku Ostrava doprovázelo na jejich cestě vlakem z Ostravy asi 40 policistů. Ve Zlíně na nádraží na ně čekali další těžkooděnci, policisté na koních i policejní psovodi a členové antikonfliktního týmu, kteří jim rozdávali informační letáky. Přesun fanoušků na hřiště na Letnou proběhl pod policejním dohledem bez konfliktů. To se ovšem nedá říct o průběhu zápasu. Ten měl i přes neustálé výzvy pořadatele k udržení pořádku velmi vyhrocenou druhou polovinu.


V 70. minutě bylo utkání asi na dvacet minut přerušeno kvůli řádění hostujících fanoušků. ,,Začali házet na hřiště kelímky s pivem, ulomené sedačky a dýmovnice. Zároveň lomcovali s plotem na severní tribuně tak dlouho, až ho zničili. Po vyzvání pořadatele vběhlo na hřiště a na tribunu několik policejních jednotek těžkooděnců, kteří přímo v kotli hostujících sjednali po pár minutách pořádek, a zápas mohl pokračovat. Po jeho skončení však fanoušci Baníku vběhli na hřiště a hrozilo ohrožení domácích fanoušků. V té chvíli opět pomohli policisté. Jakmile vkročili na trávník, Baníkovci se dali na útěk zpět na severní tribunu, která jim byla pro tento zápas vyhrazena" sdělila mluvčí.


Policisté opět doprovodili fanoušky na vlak, který byl kvůli jejich odjezdu pozdržen, a poté jim asistovali při cestě zpět do Ostravy. Vlakem před osmou hodinou jich odcestovalo asi 230, dalšími vlaky kolem desáté hodiny zbylá necelá stovka. Celkem dorazilo do Zlína asi 1000 hostujících fanoušků, stadion byl zaplněn ze 100 procent.

-tz-
foto- PČR

 


reklama