Reklama

26. 09. 2022

Dnes má svátek: Andrea
pondělí, 21 září 2015 11:52

Cizinec přiložil ženě k boku nůž a vyhrožoval jí usmrcením

LUHAČOVICE - V pátek 18.9.2015 o půl páté ráno si nečekaně přisedl do auta své bývalé přítelkyně jednašedesátiletý cizinec, přiložil jí k boku nůž a vyhrožoval jí usmrcením. Nakonec jí vzal její mobilní telefon a odešel.

 

V pátek před šestou hodinou odpoledne přišla na Obvodní oddělení policie v Luhačovicích sedmačtyřicetiletá žena z Luhačovic, která oznámila, že ji ráno při odjezdu do práce ohrožoval nožem její bývalý přítel, se kterým se před dvěma lety rozešla.

O půl páté ráno usedla před svým domem do auta a chtěla odjet do práce. Zděsila se, když se najednou otevřely dveře od spolujezdce, kterými vlezl dovnitř muž v černé čepici a rukavicích. V první chvíli vůbec netušila, o koho se jedná. Až promluvil, zjistila, že je to její jednašedesátiletý bývalý přítel, se kterým již dva roky nežije.

,,Přiložil jí k boku nůž s deseticentimetrovou čepelí, chytil za vlasy a navigoval ji, kam má jet. Po cestě se jí ptal, jestli má jiného muže a s kým si v posledních měsících jejich vztahu stále psala a volala. Udeřil ženu do tváře a vyhrožoval, že zabije nejdříve ji a potom sebe. Po několika minutách zastavili a muž vzal její mobilní telefon, se kterým odešel," uvedla nprap. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí zlínské policie . Vyděšená žena odjela do práce a po návratu vše oznámila policii.

Policisté vyhlásili ihned po oznámení pátrání po jednašedesátiletém cizinci a jeho osobním vozidle, které následně objevili v Kroměříži se spícím hledaným mužem uvnitř. ,,Zadrželi ho a odvezli do policejní cely. Při výslechu se ke svému činu přiznal. Vysvětlil, že chtěl mít konečně jasno v tom, jestli mu jeho přítelkyně byla nevěrná," doplnila mluvčí. Mobilní telefon ženě nechtěl ukrást, pouze si přečíst její komunikaci s jinými muži.

 

-red-


reklama