Reklama

26. 09. 2022

Dnes má svátek: Andrea
středa, 23 září 2015 18:03

Vozidla, která bourala v Bylnici, byla kradená

BRUMOV-BYLNICE - Ve středu 23.9.2015 kolem čtvrté hodiny ranní projížděly dvě Škody Octavia vysokou rychlostí Vizovicemi. Policejní hlídka se je snažila zastavit, leč marně. Řidiči nerespektovali výzvy policistů a jeli dál, směrem na Val. Klobouky.


Hlídka je pronásledovala. Operační důstojník učinil za pomoci ostatních policejních hlídek opatření k zamezení průjezdu obou vozidel za hranice České republiky. V Brumově - Bylnici začala obě Octavie stíhat další hlídka policistů. Honička skončila havárií obou unikajících vozidel. ,,První z řidičů narazil v prudké zatáčce, kterou ve vysoké rychlosti nezvládl projet, do rodinného domu v Brumově – Bylnici. Druhý záhy srazil dopravní značku. Pětadvacetiletého řidiče první Škody Octavia odvezli záchranáři s těžkým zraněním do nemocnice. Druhý muž téhož věku chtěl policistům utéct, ale ti ho záhy dostihli, zadrželi a umístili do policejní cely," uvedla tisková mluvčí zlínské policie nprap. Monika Kozumplíková. Zjistili, že auto řídil pod vlivem drog. Zda byl pod vlivem omamných a psychotropních látek také jeho komplic, ukáže až lékařské vyšetření.


Prověřováním kriminalisté zjistili, že obě vozidla byla v noci na dnešek odcizena ve Zlíně. ,,Za poslední dva měsíce prověřujeme již 13 krádeží vozidel značky Škoda Octavia na Zlínsku," dodala mluvčí.

Případem se kriminalisté intenzivně zabývají, zkoumají, zda spolu jednotlivé případy odcizených vozidel stejné tovární značky a typu souvisí. Škoda jak na vozidlech, tak na rodinném domě prozatím nebyla vyčíslena.

 

-red-
foto: HZS a Stanislav Floreš-  Naše Valašsko info


reklama