Reklama

26. 09. 2022

Dnes má svátek: Andrea
pondělí, 05 říjen 2015 18:14

Pětadvacetiletý řidič srazil chodkyni, ta na místě podlehla svým zraněním.

Lačnov - V sobotu 3.10.2015 o půl osmé večer srazil pětadvacetiletý řidič z obce u Valašských Klobouk jednačtyřicetiletou chodkyni. Ta na místě podlehla svým zraněním i přes okamžitou pomoc řidiče i spolujezdce z vozidla.


Pětadvacetiletý muž společně se sedmnáctiletým mladíkem jeli po sedmé hodině večer z Valašských Klobouk do Lačnova. Venku už byla tma. Na horizontu je oslnila v protisměru jedoucí vozidla. ,,Za pár sekund si řidič všiml postavy, která šla asi jeden metr od krajnice po pravé straně vozovky opačným směrem. Nestihl však již zareagovat a osobu srazil. Okamžitě zastavil auto a společně se spolujezdcem šli zraněné ženě pomoci. Přitom volali na tísňovou linku 155 a operátorka oba mladé muže naváděla, jak mají poskytovat první pomoc," uvedla nprap. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí zlínské policie.


Po příjezdu záchranářů konstatovala po nějaké době lékařka u jednačtyřicetileté ženy z Valašských Klobouk smrt. Dechová zkouška u řidiče byla negativní. Zda byla pod vlivem alkoholu jednačtyřicetiletá žena, ukáže až nařízená soudní pitva.

 

-red-

 

reklama