Reklama

08. 12. 2021

Dnes má svátek: Květoslava
středa, 07 říjen 2015 18:15

Muž vzlétl za manželkou a porušil bezletovou zónu

SLAVIČÍN- Policisté ze Slavičína přijali od operačního důstojníka v pondělí 5.10.2015 po 5. hodině odpoledne oznámení o tom, že se nad zónou muničních skladů ve Vlachovicích - Vrběticích pohybuje žluté rogalo nebo motorový kluzák.


Ve vymezeném prostoru je po explozi muničních skladů již téměř rok definována bezletová zóna. Policisté ze Slavičína proto vyjeli zároveň s okolními hlídkami k monitorování pohybu kluzáku. ,,Velitel opatření rozhodl o okamžitém přivolání policejního vrtulníku. Na místo vyrazili také policejní psovodi a speciálně vyčlenění policisté ke střežení okolních obcí u muničních skladů ve Vrběticích, " uvedla nprap. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí zlínské policie. Pilot policejního vrtulníku navázal s pilotem motorového kluzáku kontakt a přiměl jej k přistání ve Slavičíně na louce za městem.

motorový kluzák

bezletová zona- Vrbětice

Muži zákona zjistili, že pilotem kluzáku je sedmapadesátiletý muž z obce na Slavičínsku. Neověřil si, zda je někde v blízkosti bezletová zóna a vydal se do Valašských Klobouk, kde pracuje jeho manželka. ,,Policisté prověřují, zda se muž dopustil přestupku proti zákonu o civilním letectví. Po prověření případ předají pracovníkům Ministerstva dopravy k dalšímu projednání," doplnila mluvčí.

-red-
foto - PČRreklama