Reklama

08. 12. 2021

Dnes má svátek: Květoslava
pondělí, 25 leden 2016 15:08

Hokejové utkání Zlín - Brno 4:1, narušilo několik brněnských fanoušků

ZLÍN - V neděli 24. ledna odehráli hokejisté Zlína a Brna na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně další utkání hokejové Tipsport extraligy.


Utkání sledovalo více než šest tisíc diváků, z toho 354 fanoušků Komety Brno, na které dohlížela téměř stovka policistů, 25 strážníků a 85 členů bezpečnostní agentury. Policisté doprovázeli fanoušky už při příjezdu vlakem a dohlíželi na jejich příjezd autobusem a osobními vozidly.

Při samotném utkání napadli tři fanoušci hostujícího klubu tři členy ostrahy. ,,Dva z útočníků byli pod vlivem alkoholu, jeden nadýchal dokonce více, než tři promile alkoholu. Všechny tři muže policisté zajistili a odvezli do policejní cely. Prověřujeme je pro přestupek proti občanskému soužití. Dalším přestupkem, kterým se zabýváme, je vhození zapálené dýmovnice na tribunu hostů," uvedla nprap. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí zlínské policie. K posledním dvěma přestupkům proti občanskému soužití došlo po skončení zápasu.


Prozatím neznámí pachatelé zranili jednoho člena bezpečnostní agentury padající závorou do hlavy a jednoho člena policejního antikonfliktního týmu zledovatělou koulí do oka. Protiprávním jednáním však stále nebyl konec. ,,Krátce po skončení utkání, před sedmou hodinou večer, napadli dva fanoušci brněnských hokejistů u podchodu ve Zlíně dva čtrnáctileté chlapce z Kroměřížska, fanoušky Zlína. Vzali jim pletené šály hokejového klubu PSG Zlín, které měli omotané kolem krku. Jednadvacetiletého mladíka z Brna prověřujeme pro krádež s dvouletou trestní sazbou a šestnáctiletého chlapce z Brna pro loupež s pětiletou trestní sazbou, protože při odcizení šály použil výhrůžky a násilí a způsobil chlapci lehké zranění," dodala mluvčí.

Policisté po utkání doprovodili na vlak do Otrokovic šedesát fanoušků hokejového klubu Kometa Brno. Vzhledem k tomu, že krátce před jeho odjezdem byl provoz na trati zastaven kvůli smrtelnému zranění muže, vlak odjel s více než hodinovým zpožděním, krátce před půl devátou.

 

-tz-

 

reklama