Reklama

28. 09. 2022

Dnes má svátek: Václav
středa, 10 únor 2016 12:46

Nebezpečnou honičku zdrogovaný řidič u Štítné nezvládl

ŠTÍTNÁ NAD VLÁŘÍ - Na pondělní ráno 8.2.2016 třiatřicetiletý řidič vozidla Škoda Fabia jen tak nezapomene.


Policejní hlídka v obci Štítná nad Vláří prováděla u projíždějících řidičů běžnou silniční kontrolu. Taktéž zastavovací pokyn dala třiatřicetiletému řidiči. Ten však pokyny policistů nerespektoval a začal ujíždět rychle pryč ve směru na Svatý Štěpán. ,,Policisté ihned začali řidiče pronásledovat. Řidič naštěstí nejel po frekventované komunikaci, ale vjel na cestu, která vede lesem. Krátce na to však nezvládl levotočivou zatáčku, dostal smyk a narazil do stromů.


Ještě se snažil policistům utéct, což se mu však nepodařilo. Policisté u muže provedli dechovou zkoušku, která měla negativní výsledek. Zkouška na drogy však již byla pozitivní," 
uvedla tisková mluvčí zlínské policie, por. Mgr. Lucie Javoříková. Proto se poté muž podrobil ještě odběrům krve. Při havárii utrpěl řidič lehké zranění. Škoda na vozidle se vyšplhala na třicet tisíc korun.

Dalším šetřením policisté zjistili, že muž má uložen zákaz řízení motorových vozidel až do půlky května tohoto roku. ,,Díky tomu je muž podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. V případě pozitivního krevního testu na drogy, jehož výsledky budeme znát v nejbližších dnech, bude podezření rozšířeno o další trestný čin a to ohrožení pod vlivem návykové látky," dodala mluvčí.

-tz-
foto - HZS

 

reklama