Reklama

31. 05. 2023

Dnes má svátek: Kamila
sobota, 13 únor 2016 22:41

Fotbalové utkání mezi Zlínem a Spartou v poklidném duchu

ZLÍN - V sobotu 13.2.2016 odpoledne proběhlo fotbalové utkání mezi Zlínem a AC Spartou Praha v nejvyšší soutěži.


Na základě zkušeností z posledních střetnutí byl zápas vyhodnocen jako rizikový. Z těchto důvodů více než sto policistů dohlíželo na veřejný pořádek a dopravní situaci v krajském městě. Posíleni byli v podobě speciálních pořádkových jednotek a několika desítek strážníků Městské policie Zlín. Policejní hlídky monitorovaly příjezd fanoušků a jejich přesun na fotbalový stadion. Vše se obešlo bez protiprávního jednání.

Zápasu přihlíželo 5646 fandů, z nichž 480 fandilo v sektoru hostí. ,,V průběhu samotného utkání nedošlo k žádným větším komplikacím ze strany fanoušků. Policisté tak nemuseli v prostorách stadionu zasahovat," uvedla tisková mluvčí zlínské policie nprap. Mgr. Lucie Javoříková.

Po ukončení zápasu, který skončil porážkou domácího klubu, opět policisté doprovodili fanoušky Sparty zpět na vlakové nádraží, což se obešlo bez vážnějších komplikací. ,,Řešili jsme jen tři menší konfliktní situace, které byly vyhodnoceny jako přestupkové jednání proti občanskému soužití, neuposlechnutí výzvy a přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Všichni tři aktéři skončili na místním obvodním oddělení policie," dodala mluvčí.

 

Zlínští fanoušci se poklidně rozešli zpět do svých domovů.

 

-tz-


reklama