Reklama

28. 09. 2022

Dnes má svátek: Václav
středa, 24 únor 2016 22:46

Na kruhovém objezdu kroužil pořád dokola, nadýchal 2,81 promile alkoholu

LUHAČOVICE - Pondělní noc strávil dvaačtyřicetiletý řidič v policejní cele. Usedl totiž za volant v silně podnapilém stavu a vydal se na večerní projížďku Luhačovicemi.


Nepřekonatelný problém se však pro něj stal kruhový objezd na ul. Masarykova, kde několik minut kroužil pořád dokola a nemohl vyjet ven. Na což upozornil místní občan. Na místo proto ihned vyjela místní policejní hlídka.


Pokyny hlídky však řidič nerespektoval a své vozidlo nezastavil. Podařilo se mu vyjet z kruhového objezdu a pokračovat dál v jízdě po ulici Solné, Zatloukalova až do místa, kde je zákaz vjezdu. Opět policisté vyzvali řidiče k zastavení vozidla, což už učinil, ale snažil se ve vozidle zamknout. Policisté však opět zasáhli, otevřeli dveře vozu a znovu s ním komunikovali. Muž však s policisty hovořit nechtěl a začal se se svým vozidlem znovu rozjíždět.

,,Jeden z policistů stihl ve voze zatáhnout ruční brzdu a poté se jim podařilo muže z auta vytáhnout ven. Řidič tak byl zadržen a s pouty na rukou převezen na místní policejní oddělení k provedení dalších úkonů. Taktéž zde policisté provedli dvě dechové zkoušky. Jedna byla s výslednou hodnotou 2,73 promile a druhá 2,81 promile alkoholu v dechu. Po lékařském vyšetření tak muž skončil v policejní cele, kde strávil celou noc k vystřízlivění," uvedla tisková mluvčí zlínské policie por. Mgr. Lucie Javoříková.

 

Svým jednáním se dopustil trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu nyní hrozí až roční pobyt ve vězení.

-red-VAMAK Jestřabí - AKCE na přívěsy
Únorová 5% sleva

Plošiny z půjčovny VAMAK dostanů na každý barák!

reklama