Reklama

26. 09. 2022

Dnes má svátek: Andrea
středa, 02 březen 2016 19:02

Taxikář sexuálně zneužil mladou dívku

ZLIN- V noci ze soboty na neděli si třiadvacetiletá dívka ze Zlína zavolala taxi k odvozu z oslavy domů. Použila číslo na staršího muže, jehož taxikářských služeb již několikrát využila.


V neděli ráno kolem páté hodiny pro ni muž přijel, dívka si sedla na sedadlo spolujezdce a po pár minutách usnula. Muž využil její bezbrannosti ve spánku, zajel na odlehlé místo a tam ji sexuálně zneužil. Jakmile mělo dojít k pohlavnímu styku, dívka se probudila a začala na něj křičet, že zavolá policii. Muž nechal svého počínání a odvezl dívku k domu, kde počkali na policisty.


,,Kriminalisté dechovou zkouškou zjistili u dívky požití alkoholu, u muže byla dechová zkouška negativní. Policisté ho zadrželi a odvezli do policejní cely, v níž strávil dvě noci. Ke svému činu se přiznal," uvedla tisková mluvčí zlínské policie nprap. Monika Kozumplíková.


Kriminalisté sdělili seniorovi obvinění ze zločinu znásilnění a podali státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí muže do vazby z důvodu možného pokračování v trestné činnosti. Soudce zlínského soudu neshledal důvody vazby a muže propustil. ,,Přestože bude trestní stíhání násilníka probíhat na svobodě, hrozí mu v případě odsouzení dvou a desetiletý pobyt za mřížemi," dodala mluvčí.

 

-tz-

 

reklama