Reklama

26. 09. 2022

Dnes má svátek: Andrea
úterý, 29 březen 2016 21:48

Cyklista nadýchal 2,09 promile alkoholu a ohrožoval posádku auta nožem

BISKUPICE - Krušné minuty zažila osádka auta, jedoucí v sobotu 26.3.2016 odpoledne obcí Biskupice. Zde pětadvacetileté řidičce auta křížil jízdní dráhu při jízdě na jízdním kole jednatřicetiletý cyklista.


Mladá řidička upozorňovala cyklistu i klaksonem, ten však ve své klikaté jízdě pokračoval dál. Díky tomu musela řidička své vozidlo úplně zastavit.


,,V ten okamžik muž sesedl z jízdního kola, z bundy vytáhl vojenský nůž s 20 cm dlouhou čepelí a rukojetí nože rozbil čelní sklo vozidla. Poté přistoupil ke dveřím čtyřiačtyřicetileté spolujezdkyně, které otevřel a začal ženu ohrožovat nožem. Na to však ihned reagoval devětačtyřicetiletý spolujezdec ze zadního sedadla, který na útočníka zakřičel. V ten okamžik však cyklista nůž otočil proti tomuto muži a ohrožoval ho v oblasti břicha. Muž naštěstí uskočil a útočníka srazil. Cyklista poté ihned skočil na kolo a rychle ujížděl pryč," uvedla por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí zlínské policie.


Osádka auta okamžitě napadení oznámila na tísňovou linku 158. Případ pak převzali místí policisté, kteří cyklistu krátce na to našli. Provedli u něj orientační dechovou zkoušku s výslednou hodnotou 2,09 promile alkoholu v dechu. Opilého cyklistu policisté zadrželi a převezli do Zlína, kde jej umístili do policejní cely. Zde cyklista strávil noc.

Cyklista se svým jednáním dopustil přestupku tím, že řídil dopravní prostředek ve stavu vylučujícím způsobilost, který si přivodil požitím alkoholických nápojů. Za to mu nyní hrozí ve správním řízení pokuta ve výši až padesáti tisíc korun. ,,Napadením posádky auta se však dopustil již trestných činů, konkrétně se jedná o ublížení na zdraví ve stádii pokusu a výtržnictví, za což mu hrozí až tři roky ve vězení," dodala mluvčí.

 

-red-


reklama