Vytisknout tuto stránku
pondělí, 02 květen 2016 16:13

Řidička srazila u Štítné chodce, ten bojuje o život

ŠTÍTNÁ NAD VLÁŘÍ - Zlínští kriminalisté řeší vážnou dopravní nehodu. Ta se stala první májový den o půl jedenácté večer u obce Štítná nad Vláří.


Jednadvacetiletá řidička jela s vozidlem Škoda Fabia od obce Brumov-Bylnice a po projetí pravotočivé zatáčky se střetla s jednasedmdesátiletým chodcem, který šel v tmavém oblečení bez reflexních prvků z jejího pohledu u pravého okraje vozovky. ,,Muž utrpěl při dopravní nehodě těžké zranění a z místa byl převezen do krajské nemocnice. Test na přítomnost alkoholu v dechu byl u mladé řidičky negativní. Škoda na vozidle byla vyčíslena na deset tisíc korun," uvedla tisková mluvčí zlínské policie por. Mgr. Lucie Javoříková. Míra zavinění a další okolnosti dopravní nehody jsou nadále v šetření policistů.místo nehody


Při pohybu na silnicích jsou nejzranitelnější nemotorizovaní účastníci silničního provozu, chodci a cyklisté. Zejména však chodci by měli dbát na to, aby byli dobře vidět na dostatečnou vzdálenost a řidiči motorových vozidel se jim mohli včas vyhnout a předešli tak tragickým střetům.

Řadou testů bylo prokázáno, že pohybuje-li se na pozemní komunikaci chodec v tmavém oblečení, je pro řidiče přijíždějícího vozidla viditelný na pouhých 18 metrů, v bílém oblečení je viditelný již na 55 metrů a je-li jeho oděv doplněn reflexním označením, vidí jej řidič na 200 metrů. To už je dostatečná vzdálenost pro bezpečné manévrování či zastavení vozidla.

Dodržujte proto novelu zákona o provozu na pozemních komunikacích, která zavedla novou povinnost pro chodce – mít na sobě reflexní prvky. Jde o Vaše bezpečí!

 

-tz-
foto - PČR a Naše Valašsko info

 reklama