Reklama

28. 09. 2022

Dnes má svátek: Václav
pondělí, 23 květen 2016 17:19

Starosta objednal provedení prací a nezaplatil, hrozí mu deset let za mřížemi

ZLÍNSKO - Policejní komisař z oddělení zlínské hospodářské kriminality obvinil starostu obce na Zlínsku ze zločinů zneužití pravomoci úřední osoby a podvod. V případě uznání viny a odsouzení mu hrozí až deset let odnětí svobody.


Starosta bez vědomí zastupitelstva obce sjednal ústní dohodu o provedení instalatérských prací s jednatelem firmy ze Zlína zabývající se touto činností. Práce byly v dohodnuté době provedeny, avšak obec firmě částku ve výši téměř sedm set tisíc korun neuhradila.


,,Nyní osmapadesátiletý starosta jedné z obcí na Zlínsku v průběhu roku 2013 postupně uzavřel jménem obce ústní dohody o provedení jednotlivých instalatérských prací v objektu kulturního domu a hasičské zbrojnice s jednatelem firmy ze Zlína," uvedla tisková mluvčí zlínské policie nprap. Monika Kozumplíková.


Svou funkci vykonává od roku 2008, byl si tak vědom způsobu uzavírání zakázek pro obec a nutnosti souhlasu zastupitelstva obce. ,,Věděl také, že na provedení zakázky nemá vyčleněny finanční prostředky v rozpočtu obce. Na základě ústní dohody se starostou obce provedli pracovníci dodavatelské firmy během roku 2013 všechny požadované práce dle dodaného projektu, pan starosta jejich činnost osobně koordinoval a dílo si bez výhrad v prosinci roku 2013 převzal. Za jeho zhotovení však nezaplatil," dodala mluvčí.


Vzhledem k tomu, že platby za dílo nebyly v určené době uhrazeny, podal jednatel firmy na starostu obce trestní oznámení. Policisté z oddělení hospodářské kriminality museli zajistit veškeré písemné podklady vztahující se ke stavebním a instalatérským pracím v obci a zaopatřit vysvětlení od jednotlivých členů zastupitelstva obce i instalatérské firmy. Na základě všech získaných indicií muže obvinili a nyní proti němu vedou trestní stíhání.

 

-red-


reklama