Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
sobota, 06 srpen 2016 19:18

Chtěl v Bylnici autem přejet brod a málem za to zaplatil životem...

BRUMOV-BYLNICE - Dramatickou událost se šťastným koncem zažili včera 5.8.2016 krátce po půl jedenácté večerní policisté z Brumova – Bylnice.


,,Při výkonu služby uslyšeli volání o pomoc. Začali zjišťovat, odkud volání jde. Krátce na to zjistili, že o pomoc volá muž, kterého unáší silný proud místní řeky, která se díky silným dešťům rozvodnila. Ihned začali muže zachraňovat, což se jim s pomocí místního dobrovolného hasiče zanedlouho podařilo," uvedla tisková mluvčí zlínské policie Lucie Javoříková. Muž naštěstí neutrpěl žádné zranění, jen byl v silném šoku.

                                         nalezené auto v řece, další foto ZDE


Dalším šetřením policistů bylo zjištěno, že muž neodhadl sílu proudu rozvodněné řeky a chtěl přejet přes místní brod. Voda ho však strhla i s autem a začala unášet. ,,Osmapadesátiletý muž proto ihned vylezl z vozidla, ale strhl ho silný proud a začal unášet pryč. Jeho volání o pomoc naštěstí uslyšeli místní policisté a vytáhli ho z vody ven. Vozidlo však proud odnesl neznámo kam. Během sobotního dopoledne proto policisté s hasiči prohledávali řeku. Vozidlo Škoda Octavia našli až dva kilometry od místa události, zaklíněné o strom," dodala mluvčí.

 

AKTUALIZACE 7.8.2016

V neděli 7.8.2016 od 08:00 hodin provedli hasiči motorovou pilou pořezání stromu, který připlaval spolu s autem a blokoval jeho vytažení z Vláry. Dále odstranili z břehu několik náletových dřevin. Po provedení těchto prací přijel traktor, který řídil příslušník Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje ve svém osobním volnu.

Než bylo vytaženo vozidlo z vody, museli hasiči ještě odstranit naplavený strom s kořenovým balem. Teprve pak bylo auto upevněno k ocelovému lanu navijáku traktoru a následně v 9:47 hodin vytaženo na břeh. Během manipulace s autem nevytékaly z vozu pohonné hmoty ani jiné provozní kapaliny, proto hasiči na vodním toku nornou stěnu nedělali.

Během dnešních likvidačních pracích nedošlo k zranění hasičů ani k poškození techniky.

 

Vyproštění vozu z řeky- FOTO ZDE

 

FOTOREPORTY Z BLESKOVÉ POVODNĚ NAJDETE ZDE

 

-tz-


reklama