Reklama

31. 05. 2023

Dnes má svátek: Kamila
úterý, 27 září 2016 18:54

Vandal chtěl udělat z koně zebru a ještě mu ustřihl ocas

HROZENKOV- Policisté z Bojkovic řeší případ posprejovaného koně. K události došlo koncem srpna ve Starém Hrozenkově.

 



Jednapadesátiletý muž má vedle rodinného domu stáj a v ní sedmiletého hřebce. V průběhu srpnového dne se prozatím neznámý pachatel dostal přes volně přístupnou zahradu ke stáji, u které poškodil zámek. Poté vešel dovnitř a řádil. ,,Koně posprejoval bílou barvou, a aby toho nebylo málo, tak mu odstranil velkou část oháňky. Majiteli poté zůstaly jen oči pro pláč," uvedla por. Bc. Milena Šabatová, tisková mluvčí PČR Uh. Hradiště. .


Tato událost je nepříjemná nejen pro samotného majitele, ale i pro koně. Očistit barvu z koně bude zdlouhavé a pro koně nepříjemné. Stejně tak i doba, než mu doroste oháňka.

,,Pachatel je nyní podezřelý z trestného činu porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Podle zákona mu za to hrozí až tříleté vězení," dodala mluvčí.

 

-tz-

reklama