Reklama

31. 05. 2023

Dnes má svátek: Kamila
pondělí, 03 říjen 2016 13:26

Řidička bourala a přiznala, že před jízdou vypila láhev rumu

BUCHLOVICE - Velmi riskantní jízdu v neděli 2. října absolvovala opilá řidička Fiatu. Policisté z Buchlovic jí v dechu naměřili téměř tři promile alkoholu.


Bylo kolem sedmé hodiny ráno, kdy žena jela od Břestku směrem na Buchlovice. Vypitý alkohol a nepozornost zapříčinili, že nezvládla průjezd pravotočivou zatáčkou. Řidička s Fiatem vyjela vlevo mimo silnici, kde zůstala stát. ,,Zřejmě s velkou snahou se snažila s vozidlem vyjet zpět na silnici. Poté, co ale poškodila přední pneumatiku, se jí to nepodařilo. Řidička nakonec tento boj vzdala a zůstala sedět za volantem," uvedla por. Bc. Milena Šabatová, tisková mluvčí PČR Uh. Hradiště.


Projíždějící policisté jakmile viděli vozidlo mimo silnici, okamžitě zastavili a šli se přesvědčit, zda uvnitř není zraněná osoba. Ženě se naštěstí nic nestalo. Provedená dechová zkouška u ní vykázala hodnotu 2,82 promile alkoholu. ,,Přiznala, že před jízdou vypila láhev rumu. Na místo byli přivoláni i dopravní policisté, kteří tuto nehodu nadále šetří," dodala mluvčí. Škoda byla vyčíslena na dva tisíce korun.


Policisté jí zadrželi řidičský průkaz, který zřejmě hned tak neuvidí. Podle zákona jí totiž hrozí až tříleté vězení včetně zákazu řízení až na deset let!

 

-tz-
foto - PČRreklama