Reklama

31. 05. 2023

Dnes má svátek: Kamila
pondělí, 24 říjen 2016 19:07

Při vážné nehodě u Vysokého Pole zemřel řidič

VYSOKÉ POLE - V pondělí 24.10.2016, krátce před patnáctou hodinou se nedaleko obce Vysoké Pole stala tragická dopravní nehoda. K nehodě domíchavače u obce Vysoké Pole vyjely tři jednotky hasičů.

 


Domíchavač v příkopu mezi obcí Vysoké Pole a Újezd byl hasičům ohlášen v 14:41 hodin. Oznamovatel operačnímu důstojníkovi hasičů dále sdělil, že řidič je ve voze zaklíněný. Požární poplach byl vyhlášen profesionálním hasičům z centrální požární stanice Zlín a z požárních stanic Slavičín a Valašské Klobouky. K místu nehody vyjely celkem tři automobilové cisterny a jeden požární nosič kontejnerů.


Hasiči po příjezdu k nehodě zjistili, že autodomíchavač se třemi kubíky betonu vyjel mimo komunikaci a řidič je ve vážném stavu zaklíněný v kabině vozu. ,,Hasiči ihned zahájili vyprošťovací práce s hydraulickým vyprošťovacím zařízením. V době vyproštění řidiče na místo přijela sanitka. Hasiči předali zraněného muže do péče zdravotníků, kterým pomáhali s oživováním. I přes enormní nasazení zdravotníků i hasičů se muž z bezvědomí neprobral. Navíc jeden ze zasahujících hasičů zjistil, že řidič je jeho příbuzný. Velící důstojník směny proto rozhodl o vystřídání hasiče. Dále rozhodl o povolání člena posttraumatického intervenčního týmu," uvedl nprap. Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.

Hasiči provedli protipožární opatření. Z vozu neunikaly provozní kapaliny, i přesto hasiči umístili na krizová místa možného úniku sorpční rohože. K místu nehody se dostavili i zástupci firmy vlastnící domíchavač. Od hasičů obdrželi kontakty na firmy, které by mohly pomoci s vyproštěním vozidla.

Po celou dobu šetření nehody Policií České republiky a provádění záchranných prací byla silnice průjezdná jedním pruhem pouze pro osobní automobily. Autobusy a nákladní vozy se musely vracet na objízdnou trasu.

 

-tz-
foto - HZS a Radek Machů