Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
pátek, 11 listopad 2016 09:41

Prokopl dveře autobusu a místo do Brumova putoval do policejní cely....

VALAŠSKÉ KLOBOUKY- Od čtvrtečního večera 10.11.2016 řeší policisté z Val. Klobouk případ třiadvacetiletého muže.


Ten krátce po šesté hodině večerní přišel na autobusovou zastávku na Masarykově náměstí ve Valašských Kloboukách. Zde se poté po řidiči linkového autobusu dožadoval odvozu do místa bydliště v Brumově-Bylnici. ,,Řidič mu však sdělil, že daným směrem nejede, ať si počká na další autobus. To však silně podnapilý mladík nechtěl pochopit a ve vzteku zareagoval tím, že nohou kopl do prosklených dveří autobusu, a to tak silně, že sklo prokopl," uvedla por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí zlínské policie.


Řidič ihned volal na tísňovou linku Policie ČR 158 a jednání muže policistům oznámil. Poté jej spolu s dalším spolucestujícím držel na místě do příjezdu policejní hlídky. Policisté podnapilého výtržníka zadrželi a krátce na to převezli do policejní cely k vystřízlivění. Taktéž u něj provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol s výslednou hodnotou 2,22 promile alkoholu v dechu.

,,Muž je policistům velmi dobře známou osobou. Byl již ve svém věku několikrát trestaný. Nedávno byl podmínečně propuštěn z výkonu trestu a nyní je ve zkušební době," dodala mluvčí.

Dnes v odpoledních hodinách si tento muž za své jednání vyslechne od policistů ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a výtržnictví, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

 

-tz-reklama