Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
pondělí, 06 únor 2017 22:09

Ve Štítné nad Vláří řidič pod vlivem alkoholu, ve Valašských Kloboukách pod vlivem drog

ZLÍNSKO: Podnapilého řidiče zastavila policejní hlídka v obci Štítná nad Vláří v sobotu 4.2.2017 krátce před půl desátou večerní.


Třiatřicetiletý řidič osobního vozidla Škoda Octavia se při silniční kontrole podrobil orientační dechové zkoušce, kdy se policisté nestačili divit, neboť se na displeji ukázala výsledná hodnota 2,23 promile alkoholu v dechu. Policisté mu proto další jízdu zakázali.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny hrozí pachateli trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Ve Valašských Kloboukách zastavili policisté v neděli večer čtyřiadvacetiletého řidiče vozidla Mercedes 200. Také tento se při kontrole podrobil orientační dechové zkoušce avšak s negativním výsledkem. ,,Policisté u něj ale provedli i orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek, jehož výsledek byl pozitivní. Dále u něj policisté zjistili, že nevlastní řidičské oprávnění, čímž se tak dopustil přestupku a hrozí mu pokuta ve výši až padesáti tisíc korun," uvedla por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí zlínské policie.

Policistům také odmítl prokázat svoji totožnost, proto nakonec skončil na zdejším obvodním oddělení. Případ je nadále v šetření místních policistů. Zda byl a v jaké míře pod vlivem drog ukáže až odborné vyšetření.

 
-red-