Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
středa, 05 duben 2017 10:00

Zmlátil bratra tonfou, skončil ve vazbě

LUHAČOVICE - Policejní komisař zahájil trestní stíhání dvaatřicetiletého muže z Luhačovic obviněného ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, který v minulém týdnu napadl svého mladšího bratra a způsobil mu těžké zranění.


Pouze shodou šťastných náhod a duchapřítomnosti napadeného muže nedošlo k život ohrožujícímu zranění. Protože to nebylo poprvé, co agresivní muž napadl svého sourozence, souhlasil soudce okresního soudu s podnětem kriminalistů na umístění muže do vazby.

úkryt obviněného (foto PČR)

 

                                        tonfa (foto PČR)


Dvaatřicetiletý muž žijící v přístřešku v lese u Luhačovic přišel na návštěvu ke svému šestadvacetiletému bratrovi do bytu v Luhačovicích. Po hojné konzumaci alkoholu v podobě piva a krabicového vína začal mladší z nich vyčítat staršímu jeho chování k jejich matce. ,,Vzájemná rozepře se strhla ve rvačku. Starší z obou mužů vzal do ruky tonfu vyrobenou z velmi odolného polypropylenu a několikrát svého bratra udeřil do hlavy a vrchní části těla. Poté z bytu odešel, aniž by mu poskytl první pomoc. Zraněný muž přišel k policejnímu oddělení v Luhačovicích, policisté zavolali záchranáře a ti ho převezli k ošetření do zlínské nemocnice. Následující den policisté zadrželi agresora v jeho příbytku v lese a odvezli ho do policejní cely, odkud putoval přímo do vazební věznice,"  uvedla nprap. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí zlínské policie.


Není to poprvé, co útočník ublížil svému bratrovi. V minulosti byl již dvakrát soudně trestaný pro násilnou trestnou činnost - nebezpečné vyhrožování, výtržnictví a ublížení na zdraví. Nyní mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v rozmezí tři až deset let.

 

-tz-

 

reklama