Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
úterý, 11 duben 2017 13:38

Zloděj si uvařil kávu, aby si při hledání lupu odpočinul....

VAL. KLOBOUKY- Šestapadesátiletý muž bez domova cestoval 5. dubna autobusem z Uherského Hradiště do obce na Olomoucku, kde měl začít pracovat. Při projíždění obcí Valašské Klobouky se mu zalíbila okolní příroda a prostředí a veden náhlým popudem tam vystoupil.


Procházel se po městečku a během vycházky vešel kolem čtvrté hodiny odpoledne do areálu firmy, kde byly odstavené autobusy a nákladní vozidla. Brána byla v té době otevřená.

,,Při toulkách areálem našel klíč, kterým se mu podařilo odemknout vstupní dveře do budovy v zadním traktu. Hledal cokoli, co by se dalo zpeněžit. Uvařil si také kávu, aby si od hledání odpočinul. Při šmejdění ho však nečekaně krátce po osmé hodině večer načapal majitel firmy, jednašedesátiletý muž z Valašských Klobouk a zavolal policisty. Ti vzápětí po svém příjezdu muže zadrželi a převezli do policejní cely. Muž se přiznal k tomu, že chtěl krást, ale zabránil mu v tom nečekaný příchod majitele," uvedla tisková mluvčí zlínské policie, nprap. Monika Kozumplíková.


Policisté z Valašských Klobouk muži sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu krádež ve stadiu pokusu. V případě odsouzení hrozí dvakrát soudně trestanému muži trest odnětí svobody až na dva roky.

 

-tz-

 

reklama