Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
úterý, 18 duben 2017 19:50

Speed marathon, rychlost bude policie měřit např. v Brumově nebo Slavičíně

ČR - Ve středu 19. dubna proběhne první ročník Speed maratonu. Na základě výzvy PČR občané od 1. února do 28. února na mapě Speed marathonu označili více než sedmdesáti sedmi tisíci hlasy celkem 10 796 míst nacházejících se po celé České republice, která považují za riziková a problematická.


Policisté označená místa a lokality vyhodnotili a na základě předem určených kritérií (např. četnost hlasů, konkrétní dopravně bezpečnostní situace v dané lokalitě, množství dopravních nehod, frekvence provozu a další), vybrali 1 047 míst, kde bude zítra měření rychlosti probíhat.

místa měření rychlosti (zdroj: PČR)

 

Již od časných ranních hodin budou stovky policistů ve všech krajích po celé České republice měřit rychlost a dohlížet na dodržování nejvyšší povolené rychlosti. ,,Velmi děkujeme všem občanům, kteří se do hlasování zapojili. Cílem této preventivní akce je především přimět občany dodržovat stanovené rychlostní limity a tím snížit rizikové situace, které mohou zapříčinit různé kolize, ale i tragické dopravní nehody," uvedla tisková mluvčí PČR, kpt. Eva Kropáčová.

-tz-

 


reklama