Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
úterý, 06 červen 2017 07:16

Vizovičtí policisté obdrželi defibrilátor

VIZOVICE - V pondělí 5.6.2017 v jedenáct hodin dopoledne převzal za Krajské ředitelství policie Zlínského kraje vedoucí Obvodního oddělení policie ve Vizovicích, npor. Mgr. Michal Číž, od starostky a místostarostky Městského úřadu Vizovice automatický externí defibrilátor.


Zastupitelstvo města schválilo nákup této lékařské pomůcky na svém květnovém zasedání a policisté ji přijali jako věcný dar.


 

V rámci Územního odboru Zlín působí osm obvodních oddělení. Dvě z nich, lázeňské město Luhačovice a příhraniční město Valašské Klobouky, již defibrilátorem několik let disponují. ,,Používají ho jak při dopravních nehodách, k nimž často přijíždějí jako první, tak při náhlých kolapsových stavech či jiných zraněních. Všichni policisté, kteří tuto lékařskou pomůcku při své práci používají, jsou k jejímu využití řádně proškoleni. Totéž proškolení čeká také policisty z Vizovic," uvedla nprap. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí zlínské policie.


Nákupu této pomůcky předcházelo několik měsíců trvající jednání a zjišťování její využitelnosti. Jednání nakonec skončila úspěšně a defibrilátor tak může začít fungovat.

 

-tz-
foto - PČR