Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
úterý, 06 červen 2017 14:08

Denní konzument alkoholu kopal do nábytku, chystal se zničit televizi, nadýchal 2,74 promile a vytáhl nůž na policisty

LUHAČOVICKO - Dramatický výjezd k původně běžné rodinné roztržce zažili policisté z Luhačovic. Opilec oba muže zákona ohrožoval několik minut nožem. Policistům se nakonec muže podařilo uklidnit.


Případ nyní prověřují kriminalisté jako podezření z trestného činu násilí proti úřední osobě. Trestní zákoník stanoví v tomto případě možný trest odnětí svobody až na šest let.


Osmadvacetiletý muž je denním konzumentem alkoholu. Pokud pije pouze pivo, nic zvláštního se neděje. Jeho agrese stoupá s konzumací tvrdého alkoholu. To byl i případ jeho sobotního návratu do domu v obci poblíž Luhačovic, který obývá společně se svojí matkou a babičkou.


,,Vrátil se po desáté hodině večer, křičel, kopal do nábytku, byl vulgární směrem ke svým rodinným příslušníkům. Když jeho agrese dosáhla vrcholu a chystal se zničit televizi, babička mu oznámila, že zavolá policisty. Muž se tedy se slovy, že se nikoho nebojí, odebral do kuchyně, kde vzal kuchyňský nůž a šel před dům na policisty počkat. Policisté z Luhačovic přijeli k domu, kde již stál silně podnapilý muž a jeho babička. Ta policistům řekla, že její vnuk má u sebe nůž, který má v úmyslu použít. Jakmile policisté vyzvali muže k prohlídce, vytáhl z kapsy nůž a mířil jím na policisty s výhružkou, že stát se může cokoli. Po nekonečných minutách se policistům podařilo muže uklidnit a přimět ho k odhození nože. Dechová zkouška ukázala 2,74 promile alkoholu,"
uvedla tisková mluvčí zlínské policie, nprap. Monika Kozumplíková.


Policisté muže převezli do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži a případ si převzali kriminalisté.

 

-tz-

 


reklama