Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
úterý, 20 červen 2017 08:05

Po lupičích pátralo v rojnicích asi 160 policistů

SLAVIČÍNSKO - V pondělí 19.6.2017 v ranních hodinách tři neznámí muži ukradli z peněžního ústavu příhraniční obce sousedního státu asi 34 000 EUR.


,,Protože jsme získali informace o tom, že unikají směrem ke státním hranicím, začali jsme po nich od deváté hodiny ráno v blízkosti státních hranic pátrat. Jeden z policistů zahlédl tři muže u obce Rokytnice na Slavičínsku. Muži však nedbali výzvy k zastavení a nezastavil je ani varovný výstřel. Utekli směrem do lesa," uvedla nprap. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí zlínské policie.


Po lupičích pátralo v rojnicích do nočních hodin asi 160 policistů Zlínského, Moravskoslezského a Jihomoravského kraje. V pátrání jim pomáhaly dva policejní vrtulníky vybavené termovizí. V akci byli také policejní psi a koně. Až do setmění propátrali nepřístupnou a zalesněnou oblast o rozloze asi 3 x 4 km. Během noci zůstalo na místě stále asi 60 policistů, kteří za pomoci vrtulníku pátrali ve vytipovaných lokalitách a celou oblast hlídali.


,,V průběhu pátrací akce se nám podařilo zajistit stopy a získat další poznatky o pohybu pachatelů, které budeme v následujících dnech dále rozpracovávat společně s policisty ze sousedního státu," dodala mluvčí.


Dnes bude v pátrání ve vytipovaných lokalitách dále pokračovat několik desítek policistů. V souvislosti s lupiči pátráme také po motocyklu a čtyřkolce, které by mohly být odstavené v blízkosti státní hranice. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu. Trestní zákoník stanoví v tomto případě pachateli trest odnětí svobody až na pět let.

 

-tz-


reklama