Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
úterý, 27 červen 2017 14:07

Ve Valašských Kloboukách se policisté nenudí

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - V sobotu 17. července večer se potkali dva kumpáni v restauraci ve Valašských Kloboukách. Devětadvacetiletý muž z blízké obce měl již vypitých pár piv, když si k němu přisedl o šest let mladší kamarád z jiné obce.


Oba již měli trable se zákonem a oba byli podmíněně propuštěni z výkonu trestu. Ani aktuální hrozba vězení je nezastavila před nápadem ukrást z blízkého rodinného domu hliníková kola. Myšlence nestálo nic v cestě. Kumpáni se vydali na lup. Z volně přístupného dvora neobydleného rodinného domu ukradli čtyři hliníková kola v ceně více než devět tisíc korun, které vzápětí prodali jednomu z kamarádů za pět set korun. Peníze si rozdělili a utratili v restauraci.

,,Policisté se o krádeži kol dozvěděli následující den od muže, který se o dům stará a který měl kola nachystaná k prodeji. Díky výborné místní znalosti muži zákona tušili, kdo má krádež na svědomí a nemýlili se," uvedla tisková mluvčí zlínské policie nprap. Monika Kozumplíková.

Oba recidivisté se ke krádeži přiznali a svého činu litovali. Starší z mužů byl dvakrát a mladší již čtyřikrát soudně trestaný. Vzhledem k tomu, že byli oba podmíněně propuštěni z výkonu trestu se zkušební dobou do září roku 2017 a do června roku 2018, hrozí jim za trestný čin krádež až tříletý trest odnětí svobody.

-----------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------


VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Nepříjemnou sobotní noc zažili návštěvníci hostince v malé obci poblíž Valašských Klobouk. Po deváté hodině večer přišel do hostince místní devětatřicetiletý muž, který se domáhal konzumace alkoholu.


Vzhledem k jeho evidentní silné podnapilosti mu majitelka odmítla alkohol podat. To muže zřejmě rozlítilo natolik, že začal urážet přítomné hosty vulgárními výrazy. Aby toho nebylo málo, chtěl se vymočit na zahrádce. Když se mu to nepodařilo, vykonal svou potřebu na dveře vedoucí na toalety. Jak hosté, tak personál restaurace, muže několikrát vyvedli ven, ale pokaždé se vrátil zpět a pokračoval v hrubostech směřujícím k hostům.

,,Prvosledová hlídka policie, která na místo přijela, muže důrazně upozornila, aby z restaurace odešel. Protože však díky silné podnapilosti (téměř tři promile alkoholu) nebyl schopen situaci pochopit a hrozilo, že s napadáním nepřestane, policisté muže zajistili a následně převezli do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži. Policisté z Valašských Klobouk nevhodné chování opilého muže prověřují jako přestupek proti občanskému soužití, za který mu ve správním řízení hrozí několikatisícová pokuta," uvedla tisková mluvčí zlínské policie nprap. Monika Kozumplíková.


-tz-


 


reklama