Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
pátek, 14 červenec 2017 11:06

Na Masters of Rock 2017 se střílelo. Střelec skončil v cele.

VIZOVICE - Prvních čtyřiadvacet hodin ve Vizovicích byly v souvislosti s konáním rockového festivalu pro policisty velmi náročné.


Ve čtvrtek v brzkých ranních hodinách, kdy ve stanech lidé již spali, využil jejich podnapilosti a únavy dosud neznámý pachatel. Ten vnikl do desítky stanů ve stanovém městečku Razov. Spícím fanouškům rocku odcizil mobilní telefony a peněženky s doklady a finanční hotovostí. Celková škoda odcizením se dosud vyšplhala na bezmála osmdesát tisíc korun.

Dále policisté řeší případ vloupání ve Vizovicích na ulici Zlínská. Garáž slouží majiteli jako prodejní kiosek. Pachatel z něj odcizil čtyřiadvacet kartonů cigaret různých značek v hodnotě přesahující dvacet tisíc korun. Pachatel se dopustil svým jednáním trestného činu krádež a hrozí mu v případě prokázání viny až dva roky odnětí svobody.

Ve čtvrtek v noci se jeden z fanoušků festivalu pokusil vloupat do rodinného domu zadním vchodem. Zde se však nacházeli psi majitele, kteří na pachatele upozornili štěkáním. Majitelé ihned volali na tísňovou linku Policie ČR. O chvíli později byl muž zadržen a skončil na policejní služebně.

Od samého počátku festivalu však velmi policisty trápí neukázněnost řidičů, kteří parkují na zákazech parkování a nerespektují dopravní značení. Řešili již více než osmdesát přestupků v dopravě, týkajících se především právě parkování.

Jako poslední nyní řeší případ střelby. V pátek v brzkých ranních hodinách při hádce vytáhl cizinec zbraň. Tou začal ohrožovat ostatní návštěvníky. Nakonec před hlavním vchodem do areálu festivalu nakonec došlo k výstřelu. Nikdo nebyl zraněn. Střílející muž skončil v rukou policistů a následně v policejní cele k vystřízlivění. Případ nyní šetří kriminalisté.

Opětovně doporučujeme, aby lidé cenné věci nenechávali volně odložené ve stanech. Mobily, fotoaparáty, peníze či doklady je lepší mít přes noc schované u sebe ve spacích pytlech, neboť zloději vykrádají i stany, ve kterých jejich majitelé spí. Během dne je lepší, mít je všechny u sebe. Policisté v uniformách i v civilu budou procházet stanová městečka a snažit se tyto krádeže co nejvíce minimalizovat. Taktéž letos budou k těmto kontrolám používat policejní čtyřkolky, které jim usnadní a urychlí kontroly v terénu. V nočních hodinách budou také využívat dalekohled s nočním viděním. Přesto musejí návštěvníci i samotní obyvatelé Vizovic převzít za své věci odpovědnost sami a být více obezřetní.

Cílem policistů je zajistit bezpečný průběh akce, klid a veřejný pořádek a eliminovat protiprávní jednání na minimum. Samotné opatření bude probíhat až do pondělí, kdy Vizovice opustí i ti nejvytrvalejší návštěvníci letošního festivalu Masters of Rock.

 

tz, por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí zlínské policie


 


reklama