Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
čtvrtek, 31 srpen 2017 11:08

Otec bodl po hádce syna do břicha

LUHAČOVICKO - Kriminalisté obvinili sedmašedesátiletého muže z obce poblíž Luhačovic ze zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu.


Začátkem srpna po přechozí hádce bodl svého syna kuchyňským nožem s dvanácticentimetrovou čepelí do břicha. V nemocnici se musel podrobit okamžité operaci. Seniorovi hrozí v případě prokázání viny a odsouzení až desetiletý trest odnětí svobody.

,,Příběh se původně odvíjel úplně jinak. Senior zavolal na linku tísňového volání policie s tím, že ho fyzicky napadl jeho sedmačtyřicetiletý syn. Až po příjezdu do obce, kde mělo k napadení dojít, policisté zjistili, že se jeho tvrzení zakládalo na pravdě pouze částečně. Počáteční konflikt dvou mužů kvůli nářadí se strhl ve fyzické napadení. Starší z nich vzal do ruky kuchyňský nůž a ve vzteku a pod vlivem alkoholu bodl svého syna do břicha. Se zraněním ho odvezla jeho přítelkyně do nemocnice," uvedla tisková mluvčí zlínské policie nprap. Monika Kozumplíková.


Dechová zkouška u seniora ukázala 1,32 promile alkoholu. Policisté ho zadrželi a odvezli do policejní cely, odkud ho po nezbytných úkonech následující den propustili. Muž se ke svému neuváženému činu přiznal a vyjádřil lítost.

 

-tz-