Reklama

31. 05. 2023

Dnes má svátek: Kamila
čtvrtek, 07 září 2017 16:47

Dva bratři zaútočili pěstmi na svého známého

SLAVIČÍN - Komisař kriminální policie ze Zlína obvinil sedmadvacetiletého muže a jeho o čtyři roky mladšího bratra, oba ze Slavičína, z trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví ve stadiu pokusu spáchaných ve spolupachatelství.


Začátkem března fyzicky napadli pěstmi jednatřicetiletého muže ze stejného města, přičemž jeden z nich měl při napadení v ruce tzv. boxera; a způsobili mu zranění, které mu ošetřila lékařka. Muže před vážnější újmou na zdraví zachránil příchod seniora, který jednoho z agresorů odtrhl. Oba útočníci vzápětí utekli.


,,3. března kolem deváté hodiny večer se šla dvaadvacetiletá dívka s jednatřicetiletým mužem projít z centra Slavičína směrem k hotelu. U hotelu se potkali se dvěma muži, bratry. Všichni čtyři se znali a dali se do řeči. Z nejasného důvodu došlo mezi třemi muži ke konfliktu. Po chvíli dva bratři zaútočili pěstmi na svého známého, povalili ho na zem a velkou silou do něj tloukli. Dívka na nic nečekala a zavolala na linku tísňového volání policie. Po chvilce přiběhl třiašedesátiletý muž, který viděl konflikt ze zahrady svého domu, oba útočníky okřikl a napadenému muži pomohl. Mezitím přijeli policisté, kteří zavolali záchranáře," uvedla nprap. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí zlínské policie.


Mladší z útočníků byl již ve svých devatenácti letech podmíněně potrestán Okresním soudem ve Zlíně za trestnou činnost související s drogami. Starší z nich má čistý trestní rejstřík. V případě odsouzení nyní oběma hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

 

-tz-


reklama