Reklama

31. 05. 2023

Dnes má svátek: Kamila
pátek, 08 září 2017 20:44

Napadl staršího muže a vyhrožoval mu zabitím

BRUMOV-BYLNICE - Nyní ve vazební věznici může přemýšlet šedesátiletý muž nad svými činy. Neboť první zářijové pondělí v devět hodin večer vnikl v Brumově – Bylnici na pozemek osmašedesátiletého muže a následně vstoupil do jeho zahradního domku. Zde majitele, který v danou chvíli ležel na pohovce a sledoval televizi, nečekaně fyzicky napadl.


Skočil na něj a pěstmi jej několikrát udeřil do obličeje. Přitom napadenému muži vyhrožoval zabitím. Napadenému se po chvíli podařilo násilníka odstrčit a zavolat na svého syna, čehož se násilník zalekl a utekl pryč. Násilník způsobil napadením muži naštěstí jen lehké zranění, které ošetřili na místo přivolaní záchranáři.

Do hodiny po napadení skončil násilník v rukou policistů. Po jeho zadržení jej převezli muži zákona k dalším úkonům a poté do policejní cely. Také u muže provedli dechovou zkoušku s výslednou hodnotou dvě promile alkoholu v dechu. ,,Hned následující den vyšetřovatel sdělil muži obvinění ze tří trestných činů, a to ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, nebezpečného vyhrožování a porušování domovní svobody. Pachateli tak nyní hrozí až tříletý pobyt ve vězení. Vyšetřovatel v tomto případě podal i podnět k podání návrhu na vzetí muže do vazby. Soud s návrhem souhlasil a daný návrh akceptoval. Z tohoto důvodů násilníka včera odpoledne převezli policisté do vazební věznice." uvedla por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí zlínské policie.

Nejedná se o ojedinělý incident ze strany násilníka. Ten velmi často a neobvyklým způsobem řešil sousedské spory. ,,Často sousedům vyhrožoval, slovně i fyzicky je napadal. Mnohokrát museli u incidentů zasahovat i policisté. Tento poslední incident tak byl nejspíš vyvrcholením těchto vztahů. Proto si mnoho jeho spoluobčanů nyní pravděpodobně na chvíli oddechne," dodala mluvčí.

 

-tz-

 

reklama