Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
pátek, 15 září 2017 16:10

Ukradl 37 kusů vodovodních baterií, 15 kusů vypínačů a 30 zásuvek

BRUMOV-BYLNICE - Policejní komisař z oddělení zlínské obecné kriminality podal návrh na podání obžaloby na třiadvacetiletého muže z Uherského Brodu.


Přestože se v létě loňského roku vrátil z věznice, kde si opykával trest za krádež, letos v květnu opět kradl. Z neobydleného objektu poblíž Brumova-Bylnice vzal společně s o čtyři roky starší ženou vodovodní baterie a vypínače za téměř deset tisíc korun. Za trestný čin krádež spáchaný ve spolupachatelství hrozí muži další trest odnětí svobody, tentokrát až na tři roky. Ženě hrozí za tentýž trestný čin trest odnětí svobody až na dva roky.


,,Policejní prověřování se rozběhlo po oznámení vlastníka objektu v obci poblíž Brumova - Bylnice, z něhož mu zmizelo 37 kusů vodovodních baterií, 15 kusů vypínačů a 30 kusů elektrických zásuvek. Policisté po několika týdnech případ odložili, protože se nepodařilo vypátrat viníka. Prověřování se však záhy rozběhlo znovu, protože kriminalisté zjistili poznatky k možnému pachateli, který měl ve výkupně kovů prodávat několik kusů vodovodních baterií. Zjistili, že baterie prodávala sedmadvacetiletá žena z Uherského Brodu a peníze nechala poslat na účet třiadvacetiletého muže. Oba se přiznali k tomu, že během jedné noci v květnu odcizili baterie, vypínače i zásuvky," uvedla nprap. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí zlínské policie.


Mladý muž je zřejmě notorický zloděj, i přes svůj nízký věk má již v rejstříku trestů pět záznamů, naposledy byl odsouzen v lednu roku 2016. Žena dosud nebyla soudně trestaná.

 

-tz-

reklama