Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
pondělí, 18 září 2017 11:48

Blesková akce policistů z Valašských Klobouk

VLACHOVICE - Ve středu 13. září po páté hodině odpoledne zjistil šestatřicetiletý muž z Vlachovic, že mu během tří hodin zmizelo jízdní kolo zaparkované u budovy, kde pracoval a kde ho mívá zaparkované denně.


Krádež jízdního kola oznámil na linku tísňového volání policie. Finanční újmu si vyčíslil na patnáct tisíc korun. Policisté z Valašských Klobouk přijali oznámení o krádeži jízdního kola od operačního důstojníka o půl šesté. Vytipovali si cestu, kterou se mohl zloděj jízdního kola vydat, a trefili do černého. ,,Pět minut nato mezi obcemi Valašské Klobouky a Lipina uviděli projíždět muže na popsaném jízdním kole červené barvy. Cyklistu zastavili. Překvapený zloděj se ke krádeži kola přiznal. Vysvětlil, že pochází z Jeseníku, pracuje poblíž Valašských Klobouk a na kole chtěl odjet do Olomouce," uvedla nprap. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí zlínské policie.


Policisté sedmadvacetiletého muže zadrželi, odvezli do policejní cely, kde strávil noc. Následující den mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z trestného činu krádež, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Jízdní kolo vrátili majiteli. Mladý muž byl v minulosti jednou podmíněně potrestaný za majetkovou trestnou činnost.

 

-tz-

reklama