Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
středa, 20 září 2017 13:59

Narazil do betonového můstku a nadýchal 2,97 promile alkoholu

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Dopravní policisté prověřují od včerejšího podvečera havárii vozidla Škoda Octavia do betonového můstku u Valašských Klobouk. Svou roli sehrál především alkohol kolující v organismu muže za volantem, díky kterému sedmadvacetiletý řidič z blízké obce nezvládl řízení vozidla.


Dopravní policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Řidič tak může být v případě odsouzení potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.


V úterý 19.9.2017 krátce po sedmnácté hodině jel mladý řidič přes Smolinu směrem na obec Tichov. ,,S vozidlem vyjel mimo vozovku a narazil do betonového můstku. Svědci havárie zavolali na linku tísňového volání policie. Havárii přestál řidič bez zranění. Dechová zkouška ukázala neuvěřitelnou hodnotu, dvakrát po sobě 2,97 promile alkoholu. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Škoda na vozidle je předběžně vyčíslena na třicet tisíc korun," uvedla tisková mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

 

-tz-
foto- PČR 

reklama