Reklama

31. 05. 2023

Dnes má svátek: Kamila
pondělí, 23 říjen 2017 08:39

Řidič v Luhačovicích nereagoval, ujížděl, utíkal a nakonec nadýchal

LUHAČOVICE - Divokou noc protkanou hned několika přestupky a trestným činem zažili ze čtvrtku na pátek policisté z Luhačovic. Čeká je teď šetření přestupku proti veřejnému pořádku, přestupku v dopravě a trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.


Devětadvacetiletý pachatel se zase může dočkat kromě několikatisícové pokuty i možného trestu odnětí svobody. V tomto případě až na jeden rok.


V noci na pátek policisté z Luhačovic stejně jako jindy projížděli lázeňským městem. Jejich pozornost upoutal řidič vozidla Škoda Superb, kterého se rozhodli zastavit pomocí červeného nápisu „Stop“ na policejním vozidle. Řidič však na pokus o zastavení nereagoval. Naopak zvýšil rychlost a ujížděl dál.

,,Po několika desítkách metrů zastavil vozidlo u domu, vystoupil a utíkal pryč. Jeden z policistů ho začal pronásledovat. Zároveň ho neustále vyzýval k zastavení, avšak bezvýsledně. Policista muže po několika metrech dostihl. Ten se však neustále bránil a jeho agresivita se zvyšovala. Policista muže zpacifikoval, zajistil a společně s kolegyní ho převezli na policejní služebnu. Dechová zkouška, kterou zpočátku odmítal, u něj opakovaně ukázala více než 1,5 promile alkoholu. Při zákroku utrpěl policista lehké zranění a navíc si poškodil uniformu," uvedla tisková mluvčí zlínské policie nprap. Monika Kozumplíková .


Oba přestupky, kterých se řidič vozidla dopustil, budou po prošetření policisty předány příslušnému úřadu k projednání a potrestání.

 

-tz-

reklama