Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
úterý, 07 listopad 2017 13:26

Přijel z výletu a marně doma hledal peníze, zlaté šperky a sbírku mincí

LUHAČOVICE - Na třiašedesátiletého muže z Luhačovic čekalo po návratu z výletu velmi nepříjemné překvapení, kterému by se určitě velmi rád vyhnul. Někdo se mu vloupal do bytu, odkud odcizil peníze a zlaté šperky za 167 tisíc korun.


Policisté z Luhačovic případ šetří jako krádež, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. V případě vypátrání hrozí pachateli trest odnětí svobody až na pět let.

(ilustrační foto)


V neděli kolem půl desáté večer se muž vrátil domů. Už při otevírání vchodových dveří ho zarazilo, že je nelze úplně otevřít a brání jim v tom skříňka, která za nimi stojí. Dveře dál neotevíral a šel se podívat na byt zvenku. Tam zjistil, že má otevřené okno do kuchyně i balkonové dveře. Na nic už nečekal a zavolal na linku tísňového volání 158.


,,Policisté z Luhačovic zavolali psovoda se speciálně vycvičeným psem a kriminalistického technika. Muž zjistil, že mu zloděj ukradl tři zlaté prsteny, sběratelskou sbírku mincí a 150 tisíc korun v hotovosti. Hodnota sbírky mincí prozatím nebyla vyčíslena. Škoda způsobená krádeží by se po jejím zhodnocení mohla několikanásobně zvýšit," uvedla tisková mluvčí zlínské policie nprap. Monika Kozumplíková .


Pokud by někdo zaznamenal nabídku velkého množství sběratelských mincí k prodeji, prosíme, ať se ozve na telefonní číslo policistů z Luhačovic: 974 666 751 nebo 725 292 345.

 

 

reklama