Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
středa, 15 listopad 2017 23:25

Zloděj si ve Slavičíně se šroubovákem v ruce vydobyl uvolnění únikové cesty

SLAVIČÍN - Po jubilejním dvacátém pobytu za mřížemi pravděpodobně hodně touží čtyřiašedesátiletý muž. Ten byl na konci září propuštěn z posledního výkonu trestu odnětí svobody.


O čtyři dny později už řádil v Sebranicích. Tam se po poničení balkónových dveří dostal do rodinného domu, kde odcizil finanční hotovost a nemalé množství šperků. Majiteli tak způsobil škodu za skoro osmdesát tisíc korun. Podobnou škodu způsobil o dva dny dříve ve Slavičíně. ,,Tam jej sice při krádeži vyrušil majitel domu, ale zloděj si se šroubovákem v ruce a pod pohrůžkou napadení vydobyl uvolnění únikové cesty. Na stejném místě se také neúspěšně pokusil o vloupání do jiného rodinného domku," uvedl tiskový mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

V září byl muž propuštěn z posledního výkonu trestu odnětí svobody (foto-PČR)

Policisté vyšetřující případ mají řadu důkazů o tom, že stejný muž řádil na začátku října v Moravském Krumlově. Tam ale měl neskutečnou smůlu. Třikrát se pokusil dostat do vytipovaných rodinných domků. V každém z nich byl vyrušen majitelem a musel bez lupu rychle zmizet. ,,Podle dalších získaných informací má hledaný muž velmi široký operační rádius. Podle způsobu provedení a kriminalisty získaných informací, řádil také například Letovicích, Mladkově, České Třebové, Moravské Třebové, Hradci Králové a na dalších místech," dodal tiskový mluvčí.


Informace k hledanému muži, který chodí na zlodějské výpravy oblečený do černé bundy a černých kalhot, můžete sdělit na policejní tísňovou linku 158. 

 


DOUBRAVSKÝ ZDENĚK
hledaný muž
Pátrání vyhlášeno 12.10.2017
Ozbrojen NE
Výška 178 až 180 cm
Zdánlivé stáří 60 až 65 let
Popis osoby najdete ZDE

 

-tz-reklama