Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
čtvrtek, 08 březen 2018 14:48

Místo mobilního telefonu brambory

ZLÍNSKO: Zlínští policisté se zabývají dalším z internetových podvodů. Jednatřicetiletá žena si chtěla na bazarovém serveru koupit velmi luxusní mobilní telefon, ale místo slíbeného a zaplaceného přístroje jí poštou přišly brambory. Díky vlastní opatrnosti o peníze naštěstí nepřijde.


V pondělí si mladá žena našla na internetovém portále inzerát, v němž prodejce nabízel na prodej luxusní mobilní telefon za cenu 21 tisíc korun. Žena prodejci napsala, že má o přístroj zájem. Následovala komunikace formou sms zpráv. ,,Muž nabízel buď osobní předání v Českých Budějovicích, nebo zaslání telefonu na dobírku. Vzhledem k velké vzdálenosti zvolila žena ze Zlína zaslání poštou. Ve středu jí přivezl zaměstnanec pošty domů balíček, za který zaplatila dohodnutou částku. Protože měla přece jenom obavy, požádala řidiče, aby počkal, až sama balíček rozbalí. Uvnitř namísto luxusního telefonu objevila pouze brambory,"uvedla tisková mluvčí zlínské policie nprap. Monika Kozumplíková .

Místo mobilního telefonu byly v balíčku brambory (foto: PČR)


Žena podvod stejný den oznámila na policii. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod. Za tento trestný čin hrozí pachateli v případě jeho vypátrání až dvouletý trest odnětí svobody.

Upozornění:
Pokud kupujete předměty vyšší hodnoty na bazarových portálech, vždy trvejte na doruční na dobírku a nikdy neplaťte peníze předem na účet, pokud nemáte zaručenou důvěryhodnost prodejce. Obsah balíčku si zkontrolujte před poštovním doručovatelem. Pokud balíček neobsahuje předmět, za který jste zaplatili, oznamte to neprodleně na poště i na policii. Peníze Vám budou s největší pravděpodobností vráceny.

 

-tz-reklama