Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
pátek, 13 duben 2018 11:04

Žena více než pět let pobírala příspěvek na svou mrtvou matku

LUHAČOVICE - Policisté z Luhačovic sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu podvod šestapadesátileté ženě z Luhačovic, která neoprávněně po dobu více než pěti let pobírala příspěvek na ošetřování své matky, která zemřela v prosince roku 2011.


Žena si celkově přišla na více než 55 tisíc korun. Za podvod jí nyní hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Žena se o svou nemocnou matku starala od roku 2009, tehdy pobírala měsíčně příspěvek ve výši 2000 korun. Následující rok jí příspěvek snížili na 800 korun.

ilustrační obrázek

 
,,Její matka zemřela v prosinci roku 2011 a povinností její dcery jako pečovatelky bylo tuto změnu do 8 dní nahlásit příslušnému úřadu. To však žena kvůli své špatné finanční situaci neučinila a příspěvek pobírala dál. V roce 2016 jí dokonce příspěvek na péči navýšili na 880 korun, což jí úředníci písemně sdělili. Ani tehdy se v ženě nehnulo svědomí a nenahlásila neoprávněnost pobírání příspěvku. Až šetření příslušného úřadu v srpnu roku 2017 ukázalo, že seniorka již před několika lety zemřela a na její dceru podali trestní oznámení," uvedla nprap. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí zlínské policie.


Žena se ke svému nekalému jednání přiznala a přislíbila, že dlužnou částku Úřadu práce České republiky řádně splatí.

 

-tz-

reklama