Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
čtvrtek, 28 červen 2018 17:59

Úmyslně zapálila botník, může strávit ve vězení až jeden rok

BRUMOV-BYLNICE - Komisař kriminální policie podal státnímu zástupci návrh na podání obžaloby proti obviněné čtyřicetileté ženě, která v lednu letošního roku po neshodách se sousedy úmyslně zapálila botník na společné chodbě bytového domu.


Požárem poškodila nejen malby v domě, ale také elektroinstalaci a vstupní dveře. Škoda se vyšplhala na více než sto tisíc korun. Za poškození cizí věci by žena mohla strávit za mřížemi až jeden rok.

požár botníku na chodbě u jednoho z bytů (foto - HZS)


,,Sousedé mají se ženou dlouhodobé neshody, které vyústily začátkem ledna v její výhrůžky o zapálení celého domu. Jedna z obyvatelek domu šla v polovině ledna po schodech a uviděla šlehat plameny od botníku ve 2. patře. V celém domě bylo plno kouře. Za pomoci souseda požár částečně uhasila. Přivolaní hasiči požár dohasili a vyšetřovatel uvedl, že jeho příčinou bylo úmyslné zapálení. Policisté na místě zadrželi podezřelou čtyřicetiletou ženu. Dechová zkouška u ní ukázala 1,64 promile alkoholu,"
uvedla tisková mluvčí zlínské policie nprap. Monika Kozumplíková.

Kriminalistický technik ohledal místo činu a zajistil veškeré stopy, díky kterým se kriminalistům podařilo ustanovit žhářku. O její vině a výši trestu rozhodne soud.

 

-tz-

 

reklama