Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
pondělí, 30 červenec 2018 13:51

Ujížděli, havarovali, utíkali, nadýchali, skončili v cele, čeká je trest....

DRNOVICE, VYSOKÉ POLE - Dramatické chvíle zažili v noci na neděli nejen policisté z Valašských Klobouk, ale hlavně pět protagonistů nočního dobrodružství na Valašskokloboucku.


Nejprve ujížděli policistům, poté havarovali a před policisty se dali na útěk. Všichni byli pod vlivem alkoholu a řidič měl navíc soudem uložený zákaz řízení.

Dobrodružství předcházel telefonát na linku tísňového volání policie o výtržnících, kteří přijeli v podnapilém stavu na vesnickou veselici a snažili se vyvolat konflikt. Policisté z Valašských Klobouk vyrazili na místo a skupinku jedoucí ve vozidle Volkswagen potkali před obcí Drnovice. ,,Vydali se za vozidlem a za pomoci zvukových a světelných výstražných znamení se snažili řidiče jedoucího vysokou rychlostí zastavit. Řidič nedbal pokynů k zastavení a chtěl policistům ujet. Jedna z levotočivých zatáček však byla nad jeho síly, byť posilněné notnou dávkou alkoholu. Dostal smyk a havaroval do příkopu za obcí Vysoké Pole. Pětičlenná posádka okamžitě vystoupila z vozidla a dala se na útěk. Policisté několikrát výtržníky vyzvali, aby se zastavili, což učinili pouze tři z nich, dva muži a jedna žena ve věku dvacet a jednadvacet let. Třiadvacetiletý řidič a o rok starší spolujezdec se stále snažili utéct. Jeden z policistů je po chvilce dohnal a zadržel. Oba skončili v policejní cele," uvedla tisková mluvčí zlínské policie nprap. Monika Kozumplíková.

 

ilustrační obrázek


Všichni hrdinové bydlí v obcích poblíž místa havárie. Dechové zkoušky u nich ukázaly hodnoty od 1,4 do 2,6 promile, u řidiče to byly téměř dvě promile alkoholu. Řidič, který má od prosince loňského roku vysloven zákaz řízení, zapřel, že vozidlo řídil. Na místě události postupně zasahovaly čtyři policejní hlídky. Řidiče nyní čeká prověřování podezření ze spáchání hned dvou trestných činů: ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Trestní zákoník stanoví v tomto případě trest odnětí svobody až na tři roky.


Druhého útěkáře čeká ve správním řízení několikatisícová pokuta za přestupek proti veřejnému pořádku. Policisté budou navíc zjišťovat, zda se na vesnické veselici podnapilí výtržníci nedopustili dalšího protiprávního jednání.

 

-tz-