Reklama

31. 05. 2023

Dnes má svátek: Kamila
středa, 01 srpen 2018 00:07

Motocyklista jezdil ve Slavičíně po kolejích a havaroval

SLAVIČÍN - V pondělí 30.7.2018 po dvaadvacáté hodině přijal operační důstojník na lince tísňového volání policie oznámení o motocyklistovi, který jezdil ve Slavičíně po kolejích a následně havaroval.


Policisté ze Slavičína po oznámení vyrazili na místo, kde zjistili od oznamovatelky bližší informace k údajné havárii i k motocyklistovi. Začali pátrat po motocyklu. Po krátké době opravdu motocykl nalezli ležet poblíž trati, v příkopu. Po jeho řidiči však nebylo nikde ani stopy.

Nalezený motocykl poblíž trati


,,Operační důstojník vyslal na místo psovoda se speciálně vycvičeným policejním psem. Psovod propátral okolí podél železniční trati z Divnic až do Hrádku na Vlárské dráze, kudy měl motocyklista projíždět. O půl páté ráno služební pes Axel avizoval muže, který šel v kolejišti a tvrdil, že jde náhodou kolem. Jednalo se o sedmadvacetiletého muže z blízké obce, který se přiznal, že je vlastníkem havarovaného motocyklu bez registračních značek a kterého policisté dobře znají. Dechová zkouška u něj byla negativní. Policisté zjistili, že má muž uložen zákaz řízení všech motorových vozidel,"
uvedla tisková mluvčí zlínské policie nprap. Monika Kozumplíková.

Policie případ šetří jako přestupek proti zákonu o dráhách, ve správním řízení hrozí hazardérovi v případě prokázání viny několikatisícová pokuta. Další okolnosti celé události jsou v šetření policistů ze Slavičína.

 

-tz-