Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
neděle, 30 září 2018 11:54

Dvě vážné dopravní nehody, pro jednoho řidiče přiletěl vrtulník

LAČNOV, BRUMOV - Zraněním všech sedmi cestujících ve dvou osobních vozidlech skončily dvě noční závažné dopravní nehody na Valašskoklobucku. Řidiči těchto vozidel havarovali mimo vozovku po průjezdu levotočivou zatáčkou a utrpěli těžká zranění.


LAČNOV
Oznámení o první dopravní nehodě přijali policisté v sobotu 29.8.2018 ve 21.30 hod. Osmadvacetiletý řidič osobního vozidla značky Audi zřejmě přecenil své schopnosti a kvůli velké rychlosti havaroval do stromu mezi obcemi Valašské Klobouky a Lačnov. Společně s ním cestovali ve vozidle další tři spolujezdci, dva muži ve věku jednadvacet a osmadvacet let a jedna pětadvacetiletá žena.


       havarované Audi u Lačnova /foto- HZS Zlínského kraje


,,Řidiče a jeho spolujezdce, který seděl na předním sedadle, museli z vozidla vyprostit hasiči. Řidiče přepravil vrtulník se závažným zraněním do nemocnice v Ostravě, jednadvacetiletý spolujezdec skončil s těžkým zraněním v nemocnici ve Zlíně. Zbylí dva spolujezdci skončili v nemocnici s různými formami lehkého zranění. Škoda na vozidle se vyšplhala na sto padesát tisíc korun. Dechovou zkoušku u řidiče nebylo možné provést kvůli vážnému zranění. Zda byl při jízdě pod vlivem alkoholu, stanoví lékařské vyšetření. Přesné okolnosti dopravní nehody prověřují zlínští kriminalisté ve spolupráci s dopravními policisty," popsala událost por. Bc. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí zlínské policie.

 


BRUMOV
Ke druhé závažné dopravní nehodě vyjížděli policisté v neděli krátce před půl čtvrtou ráno. Tři mladí lidé jeli směrem od Brumova-Bylnice do Valašských Klobouk a mezi těmito obcemi havarovali do příkopu. Vozidlo značky Peugeot řídila dvaadvacetiletá žena, společně s ní cestoval ve vozidle stejně starý muž a o rok mladší žena.

                                                            nehoda u Brumova (foto- PČR)

,,Řidička utrpěla při nehodě těžké zranění, zbylí dva cestující utrpěli zranění lehká. Všechny tři převezli záchranáři k ošetření do nemocnice. Dechová zkouška u řidičky byla negativní. Škoda na vozidle činí předběžně čtyřicet tisíc korun. Okolnosti a příčinu havárie prověřují dopravní policisté," uvedla tisková mluvčí zlínské policie.

 

-tz-

 

reklama