Reklama

31. 05. 2023

Dnes má svátek: Kamila
středa, 10 říjen 2018 10:39

Policiste z Bojkovic zachránili lidský život

BOJKOVICE - Policisté z Bojkovic koncem září úspěšně použili automatizovaný externí defibrilátor (AED), jímž je jejich služební vozidlo vybaveno. Přístrojem tak zachránili život šedesátiletému muži, který zkolaboval.


V sobotu 29. září krátce po třetí hodině odpoledne oznámil mladý muž na linku 158, že u zámku v Bojkovicích zkolaboval starší pán. Operační důstojník na místo ihned vyslal hlídku. ,,Ta po velmi rychlém příjezdu zahájila resuscitaci a použila přístroj AED. Po druhém použití defibrilátoru se naštěstí podařilo jeho životní funkce obnovit. Přivolaní záchranáři si poté muže převzali do své péče a zanedlouho jej vrtulník transportoval do nemocnice ve Zlíně," uvedla por. Bc. Milena Šabatová, tisková mluvčí PČR Uh. Hradiště.

ilustrační foto


,,Velké poděkování patří nejen hlídce policistů, kteří včasným příjezdem a profesionálním jednáním zachránili muži život, ale i patnáctiletému mladíkovi, který událost oznámil. Dokázal tak, že lidé v jeho okolí mu nejsou lhostejní," dodala mluvčí.

V okrese Uherské Hradiště tímto přístrojem disponuje Obvodní oddělení Bojkovice a Obvodní oddělení Buchlovice. Do dnešního dne PČR U.H. eviduje 9 případů, kdy byl defibrilátor použit.

 

-tz-

reklama