Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
čtvrtek, 18 říjen 2018 11:15

Bez řidičáku a se čtyřmi promile narazil do aut a sloupů a usnul

VIZOVICE - Ve středu 17.10. před osmou hodinou večer přijal operační důstojní na lince tísňového volání policie oznámení o řidiči, který naboural do sloupků podél vozovky a několika vozidel ve Vizovicích, nicméně přesto pokračuje dál v jízdě.


Následovalo další oznámení o řidiči, který vjel do vjezdu u rodinného domu. Za divokým jezdcem se vydali policisté z Vizovic. Naštěstí daleko neujel. Narazil do sloupu rodinného domu ve Vizovicích a odjet se mu již nepodařilo. Vylezl proto z vozidla a zmožen únavou na chodníku usnul.

řidič naboural do sloupků podél vozovky a několika vozidel (foto PČR)


Na první pohled bylo zjevné, že je spící řidič pod vlivem alkoholu, ale hodnota, která se objevila na displeji přístroje, překvapila i zkušené policisty. Dechová zkouška u piráta silnic ukázala 4,61 promile alkoholu. S lehkým zraněním ho záchranáři převezli do nemocnice.

poškozená Škoda Octavia

 
,,Dopravní policisté postupně zjistili, že čtyřiačtyřicetiletý řidič si vzal vozidlo Škoda Felicia bez vědomí majitele, vozidlo navíc bylo trvale vyřazeno z evidence motorových vozidel. Řidič není držitelem žádného řidičského oprávnění. Při své divoké jízdě nejprve narazil do zaparkovaného vozidla Škoda Octavia, poté do zaparkovaného Fordu Escort, mezitím strhl sedm kovových sloupků u okraje vozovky. Ve snaze ujet vrazil ještě do vjezdové brány a sloupků brány u vjezdu do dvou rodinných domů, kde zůstal stát. Celková škoda je předběžně vyčíslena na téměř třicet tisíc korun," uvedla tisková mluvčí zlínské policie por. Bc. Monika Kozumplíková.

řidič naboural do sloupků podél vozovky a několika vozidel (foto PČR)


Dva přestupky řidiče z obce na Uherskohradišťsku bude ve správním řízení projednávat příslušný úřad. Dopravní policisté společně s kriminalisty budou řešit jeho jízdu pod vlivem alkoholu jako podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky s trestní sazbou až tři roky odnětí svobody.

-tz-

 

reklama